Wynik wyszukiwania
Zapytanie: ALGEBRA DISCRETE MATH
Liczba odnalezionych rekordów: 17



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/17
Nr opisu: 0000107916
Tytuł oryginału: Representation of Steinitz's lattice in lattices of substructures of relational structures
Autorzy: O. Bezushchak, B. Oliynyk, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2016 vol. 21 no. 2, s. 184-201, bibliogr. 19 poz.
Punktacja MNiSW: 5.000
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,8
p-ISSN: 1726-3255
e-ISSN: 2415-721X
Słowa kluczowe polskie: algebra Boole'a ; liczby supernaturalne ; siatka ; struktura relacyjna
Słowa kluczowe angielskie: Boolean algebra ; supernatural numbers ; lattice ; relational structure
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


2/17
Nr opisu: 0000107900
Tytuł oryginału: The action of Sylow 2-subgroups of symmetric groups on the set of bases and the problem of isomorphism of their Cayley graphs
Autorzy: Bartłomiej Pawlik.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2016 vol. 21 no. 2, s. 264-281, bibliogr. 6 poz.
Punktacja MNiSW: 8.000
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,8
p-ISSN: 1726-3255
e-ISSN: 2415-721X
Słowa kluczowe polskie: graf Cayley'a ; baza grupy ; p-podgrupa Sylowa ; splot grup
Słowa kluczowe angielskie: Cayley graph ; group base ; Sylow p-subgroup ; wreath product of groups
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


3/17
Nr opisu: 0000100864
Tytuł oryginału: Kaluzhnin's representations of Sylow p-subgroups of automorphism groups of p-adic rooted trees
Autorzy: Agnieszka Bier, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2015 vol. 19 nr 1, s. 19-38, bibliogr. 22 poz.
Punktacja MNiSW: 8.000
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,9
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: p-podgrupa Sylowa ; splot ; automorfizm drzew
Słowa kluczowe angielskie: Sylow p -subgroup ; wreath product ; automorphism of trees ; homogeneous rooted trees
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


4/17
Nr opisu: 0000095991
Tytuł oryginału: Dense subgroups in the group of interval exchange transformations
Autorzy: Agnieszka Bier, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2014 vol. 17 nr 2, s. 232-247, bibliogr. 28 poz.
Punktacja MNiSW: 8.000
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: tasowanie przedziału ; podgrupa wymierna ; podgrupa gęsta ; liczby supernaturalne
Słowa kluczowe angielskie: interval exchange transformation ; rational subgroup ; dense subgroup ; supernatural numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


5/17
Nr opisu: 0000098596
Tytuł oryginału: On a factorization of an iterated wreath product of permutation groups
Autorzy: Beata Bajorska, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2014 vol. 18 nr 1, s. 14-26, bibliogr. 12 poz.
Punktacja MNiSW: 8.000
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: iterowany splot ; grupa permutacji ; faktoryzacja ; grupa proskończona
Słowa kluczowe angielskie: iterated wreath product ; permutation group ; factorization ; profinite group
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


6/17
Nr opisu: 0000104259
Tytuł oryginału: On the group of unitriangular automorphisms of the polynomial ring in two variables over a finite field
Autorzy: Y. Leshchenko, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2014 vol. 17 nr 2, s. 288-297, bibliogr. 7 poz.
Punktacja MNiSW: 8.000
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: pier¶cień wielomianów ; ciało skończone ; splot ; grupa nilpotentna ; szereg ¶rodkowy
Słowa kluczowe angielskie: polynomial ring ; finite field ; wreath product ; nilpotent group ; central series ; unitriangular automorphism
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


7/17
Nr opisu: 0000098108
Tytuł oryginału: The algorithms that recognize Milnor laws and properties of these laws
Autorzy: Witold Tomaszewski.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2014 vol. 17 nr 2, s. 308-332, bibliogr. 38 poz.
Punktacja MNiSW: 8.000
p-ISSN: 1726-3255
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


8/17
Nr opisu: 0000083987
Tytuł oryginału: Associative words in the symmetric group of degree three
Autorzy: Ernest** Płonka.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2013 vol. 15 nr 1, s. 83-95, bibliogr. 9 poz.
Punktacja MNiSW: 8.000
p-ISSN: 1726-3255
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


9/17
Nr opisu: 0000083698
Tytuł oryginału: Diagonal direct limits of finite symmetric and alternating groups
Autorzy: Y. Lavrenyuk, V. Nekrashevych, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2010 vol. 10 nr 1, s. 67-87, bibliogr. 13 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


10/17
Nr opisu: 0000061183
Tytuł oryginału: Lattices of classes of groupoids with one-sided quasigroup conditions
Autorzy: Jan* Gałuszka.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2010 nr 1, s. 31-40, bibliogr. 13 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: grupoid ; quasi grupa ; liczby Steinza
Słowa kluczowe angielskie: groupoid ; quasi group ; Steinitz numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


11/17
Nr opisu: 0000071647
Tytuł oryginału: On verbal subgroups of finitely generated nilpotent groups
Autorzy: Agnieszka Bier.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2009 nr 2, s. 1-10, bibliogr. 5 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: skończenie generowane grupy nilpotentne ; podgrupa werbalna
Słowa kluczowe angielskie: finitely generated nilpotent groups ; verbal subgroup
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


12/17
Nr opisu: 0000058648
Tytuł oryginału: Codes of groupoids with one-sided quasigroup conditions
Autorzy: Jan* Gałuszka.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2009 nr 2, s. 27-44, bibliogr. 10 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: grupoid ; quasi grupa
Słowa kluczowe angielskie: groupoid ; quasi group ; right quasi group ; left quasi group ; one-sided quasi group ; cycle type description
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


13/17
Nr opisu: 0000058647
Tytuł oryginału: Minimal generating sets and Cayley graphs of Sylow p-subgroups of finite symmetric groups
Autorzy: Anna* Słupik, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2009 nr 4, s. 167-184, bibliogr. 11 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: graf Cayleya ; p-podgrupa Sylowa ; podgrupa Frattiniego
Słowa kluczowe angielskie: Cayley graph ; Sylow p-subgroup ; Frattini subgroup
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


14/17
Nr opisu: 0000041221
Tytuł oryginału: The generalized dihedral groups Dih(Zn) as groups generated by time-varying automata
Autorzy: Adam Woryna.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2008 nr 3, s. 98-111, bibliogr. 8 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


15/17
Nr opisu: 0000023023
Tytuł oryginału: Classification of inverse semigroups generated by two-state partially defined invertible automata over the two-symbol alphabet
Autorzy: Janusz* Słupik.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2006 nr 1, s. 67-80, bibliogr. 7 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Słowa kluczowe polskie: automat Mealy'ego ; transformacja automatu ; półgrupa inwersywna
Słowa kluczowe angielskie: Mealy automaton ; automaton transformations ; inverse semigroup
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


16/17
Nr opisu: 0000018859
Tytuł oryginału: Automorphism of homogeneous symmetric groups and hierarchomorphisms of rooted trees
Autorzy: Y. Lavrenyuk, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2003 nr 4, s. 33-49, bibliogr. 13 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


17/17
Nr opisu: 0000037815
Tytuł oryginału: Dynamics of finite groups acting on the boundary of homogenous rooted tree
Autorzy: Zbigniew* Szaszkowski.
¬ródło: -Algebra Discrete Math. 2003 nr 4, s. 86-91, bibliogr. 5 poz.
p-ISSN: 1726-3255
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie