Wynik wyszukiwania
Zapytanie: METODA RUNGE-KUTTY
Liczba odnalezionych rekordów: 3



Przejście do opcji zmiany formatu | Wyświetlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/3
Nr opisu: 0000135863
Tytuł oryginału: Exponential stability of non-linear stochastic delay differential system with generalized delay-dependent impulsive points
Autorzy: K. Rengamannar, G.P. Balakrishnan, M. Palanisamy, Michał Niezabitowski.
Źródło: -Appl. Math. Comput. 2020 vol. 382, s. 1-13, bibliogr. 24 poz.
Impact Factor: 3.472
Punktacja MNiSW: 100.000
p-ISSN: 0096-3003
e-ISSN: 1873-5649
DOI:
Słowa kluczowe polskie: system stochastyczny ; opóźnienie czasowe ; metoda Runge-Kutty ; zależne od opóźnień punkty impulsowe ; eksponencjalna stabilność p-tych momentów ; metoda Maruyama
Słowa kluczowe angielskie: stochastic system ; time delay ; Runge-Kutta method ; delay-dependent impulsive points ; pth moment exponential stability ; Maruyama method
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w PŚl.
Dostęp on-line:


2/3
Nr opisu: 0000118312
Tytuł oryginału: A novel algorithm for solving the ordinary differential equations.
Autorzy: Radosław Grzymkowski, Edyta Hetmaniok, Mariusz Pleszczyński.
Źródło: W: Selected problems on experimental mathematics. Ed. by Roman Wituła, Beata Bajorska-Harapińska, Edyta Hetmaniok, Damian Słota, Tomasz Trawiński. Gliwice : Wydaw. Politechniki Śląskiej, 2017, s. 103-112, bibliogr. 9 poz.
ISBN: 978-83-7880-476-5
Seria: (Monografia ; [Politechnika Śląska] nr 672)
Punktacja MNiSW: 20.000
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,8
Słowa kluczowe polskie: przekształcenie Taylora ; metoda Runge-Kutty ; równanie różniczkowe zwyczajne ; metody numeryczne
Słowa kluczowe angielskie: Taylor transformation ; Runge-Kutta method ; ordinary differential equation ; numerical methods
Typ publikacji: U
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w PŚl.
Lokalizacja Źródła: PŚl.
Dostęp on-line:


3/3
Nr opisu: 0000022223
Tytuł oryginału: Comparing the Adomian decomposition method and the Runge-Kutta method for solutions of the Stefan problem
Autorzy: Radosław Grzymkowski, Mariusz Pleszczyński, Damian Słota.
Źródło: -Int. J. Comput. Math. 2006 vol. 83 no.4, s. 409-417, bibliogr. 26 poz.
Impact Factor: 0.428
p-ISSN: 0020-7160
e-ISSN: 1029-0265
Słowa kluczowe polskie: metoda rozkładu Adomiana ; zagadnienie z ruchomym brzegiem ; metoda Runge-Kutty ; zagadnienie Stefana
Słowa kluczowe angielskie: Adomian decomposition method ; moving boundary problem ; Runge-Kutta method ; Stefan problem
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w PŚl.
Dostęp on-line:


stosując format:
Nowe wyszukiwanie