Wynik wyszukiwania
Zapytanie: SIL J PURE APPL MATH
Liczba odnalezionych rekordów: 15



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/15
Nr opisu: 0000126773
Tytuł oryginału: A note on involutive bases of Sylow 2-subgroups of symmetric groups
Autorzy: Bartłomiej Pawlik.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2018 vol. 8 iss. 1, s. 57-64, bibliogr. 8 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: p-podgrupa Sylowa ; baza grupy ; splot grup
Słowa kluczowe angielskie: Sylow p-subgroup ; group base ; wreath product of groups
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


2/15
Nr opisu: 0000126771
Tytuł oryginału: Application of the Taylor diffeential transformation for solving the integro-differential equations
Autorzy: Radosław** Grzymkowski, Mariusz Pleszczyński.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2018 vol. 8 iss. 1, s. 33-48, bibliogr. 15 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: transformata Taylora ; równanie różniczkowe zwyczajne ; równanie różniczkowo-całkowe ; równanie całkowe
Słowa kluczowe angielskie: Taylor transformation ; ordinary differential equation ; integro-differential equation ; integral equation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


3/15
Nr opisu: 0000126772
Tytuł oryginału: Comparative analysis of the efficiency of Julia language against the other classic programming languages
Autorzy: Tomasz Januszek, Mariusz Pleszczyński.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2018 vol. 8 iss. 1, s. 49-56, bibliogr. 14 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: złożono¶ć obliczeniowa ; język programowania ; język Julia
Słowa kluczowe angielskie: computational complexity ; programming language ; Julia language
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


4/15
Nr opisu: 0000126769
Tytuł oryginału: On regularity of linear systems of differential equations
Autorzy: Marek Morawiak.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2018 vol. 8 iss. 1, s. 5-20, bibliogr. 6 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: równanie różniczkowe ; układ równań
Słowa kluczowe angielskie: differential equation ; regular system
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


5/15
Nr opisu: 0000126770
Tytuł oryginału: Regular classes of linear extensions of dynamical systems on a torus
Autorzy: Marek Morawiak.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2018 vol. 8 iss. 1, s. 21-31, bibliogr. 4 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: układ dynamiczny ; układ równań ; równanie różniczkowe
Słowa kluczowe angielskie: dynamical system ; regular system ; differential equation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


6/15
Nr opisu: 0000120435
Tytuł oryginału: Application of the Taylor differential transformation in the calculus of variations
Autorzy: Radosław** Grzymkowski, Mariusz Pleszczyński, Edyta Hetmaniok.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2017 vol. 7 iss. 1, s. 65-82, bibliogr. 9 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: przekształcenie Taylora ; rachunek wariacyjny ; równanie różniczkowe zwyczajne
Słowa kluczowe angielskie: Taylor transformation ; calculus of variations ; ordinary differential equation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


7/15
Nr opisu: 0000120436
Tytuł oryginału: Mathematical background for particle swarm and heuristic algorithms
Autorzy: Marek Balcer.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2017 vol. 7 iss. 1, s. 83-92, bibliogr. 12 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: PSO ; heurystyka ; algorytm ; optymalizacja
Słowa kluczowe angielskie: PSO ; heuristics ; algorithm ; optimization
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


8/15
Nr opisu: 0000120437
Tytuł oryginału: Note on the stability of the system of functional equations
Autorzy: Marcin Adam.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2017 vol. 7 iss. 1, s. 93-98, bibliogr. 5 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: stabilno¶ć Hyersa-Ulama-Rassiasa ; addytywno¶ć ; równanie funkcjonałów kwadratowych
Słowa kluczowe angielskie: Hyers-Ulam-Rassias stability ; additivity ; quadratic functional equation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


9/15
Nr opisu: 0000120438
Tytuł oryginału: Two-parametric quasi-Fibonacci numbers
Autorzy: Barbara Smoleń, Roman Wituła.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2017 vol. 7 iss. 1, s. 99-121, bibliogr. 15 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; two parametric quasi-Fibonacci numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


10/15
Nr opisu: 0000110856
Tytuł oryginału: Characteristics and decomposition of expressions in the PF-notation
Autorzy: Marek Balcer.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2016 vol. 6 iss. 1, s. 5-22, bibliogr. 8 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: notacja polska ; składnia ; dobrze zbudowana formuła ; wykres wypowiedzi
Słowa kluczowe angielskie: Polish notation ; syntax ; well-formed formula ; graph of expression
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


11/15
Nr opisu: 0000110951
Tytuł oryginału: Implicit finite difference method for the space fractional heat conduction equation with the mixed boundary condition
Autorzy: Rafał Brociek, Damian Słota.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2016 vol. 6 iss. 1, s. 125-136, bibliogr. 22 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: równanie przewodnictwa ciepła ; schemat niejawny metody różnic skończonych ; równanie przewodnictwa ciepła z pochodn± ułamkow± względem przestrzeni
Słowa kluczowe angielskie: heat conduction equation ; implicit finite difference method ; space fractional heat conduction equation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


12/15
Nr opisu: 0000110954
Tytuł oryginału: Mathematical methods in algorithm for websites positioning
Autorzy: Katarzyna Adrianowicz, Iwona Nowak.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2016 vol. 6 iss. 1, s. 137-153, bibliogr. 7 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: algorytm PageRank ; zastosowania algebry liniowej ; wektor własny ; łańcuch Markowa
Słowa kluczowe angielskie: PageRank algorithm ; linear algebra application ; eigenvector ; Markov chain
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


13/15
Nr opisu: 0000110858
Tytuł oryginału: Note on simple Lie algebras of infinite matrices
Autorzy: Waldemar Hołubowski, S. Żurek.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2016 vol. 6 iss. 1, s. 23-26, bibliogr. 4 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: prosta algebra Lie ; nieskończenie wymiarowa algebra Lie ; macierz nieskończona
Słowa kluczowe angielskie: simple Lie algebra ; infinite dimensional Lie algebra ; infinite matrix
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


14/15
Nr opisu: 0000110958
Tytuł oryginału: The method of finding points of intersection of two cubic Bezier curves using the Sylvester matrix
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2016 vol. 6 iss. 1, s. 155-176, bibliogr. 10 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: macierz Sylvestera ; krzywa Beziera
Słowa kluczowe angielskie: Sylvester matrix ; Bezier curve ; reverse-inverse law
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


15/15
Nr opisu: 0000110947
Tytuł oryginału: The Taylor transformation hybrid method applied for solving the Stefan problem
Autorzy: Radosław** Grzymkowski, Edyta Hetmaniok, Mariusz Pleszczyński.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2016 vol. 6 iss. 1, s. 111-123, bibliogr. 12 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: przekształcenie Taylora ; przewodzenie ciepła ; zagadnienie Stefana
Słowa kluczowe angielskie: Taylor transformation ; heat conduction ; Stefan problem
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie