Wynik wyszukiwania
Zapytanie: LINEAR ALGEBRA APPL
Liczba odnalezionych rekordów: 19



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/19
Nr opisu: 0000135357
Tytuł oryginału: Some (counter)examples on totally positive Riordan arrays
Autorzy: Roksana Słowik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2020 vol. 594, s. 117-123, bibliogr. 9 poz.
Impact Factor: 0.988
Punktacja MNiSW: 100.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: macierz Riordana ; sekwencja A ; sekwencja Z
Słowa kluczowe angielskie: Riordan array ; A-sequence ; Z-sequence ; totally positive matrix ; Pólya frequency formal power series ; Pólya frequency sequence
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


2/19
Nr opisu: 0000117648
Tytuł oryginału: More subtle versions of the Hadamard inequality
Autorzy: Michał Różański, Roman Wituła, Edyta Hetmaniok.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2017 vol. 532, s. 500-511, bibliogr. 16 poz.
Impact Factor: 0.972
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: macierz Grama ; nierówno¶ć Hadamarda ; macierz hermitowska ; nierówno¶ć Cauchy'ego-Buniakowskiego-Schwarza
Słowa kluczowe angielskie: Gram matrix ; Hadamard inequality ; Hermitian matrix ; Cauchy-Bunyakovsky-Schwarz inequality
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


3/19
Nr opisu: 0000104473
Tytuł oryginału: New simple Lie algebra of uncountable dimension
Autorzy: Waldemar Hołubowski.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2016 vol. 492 iss. 1, s. 9-12, bibliogr. 1 poz.
Impact Factor: 0.939
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: prosta algebra Lie ; macierz nieskończona ; nieskończenie wymiarowa algebra Lie
Słowa kluczowe angielskie: simple Lie algebra ; infinite matrix ; infinite dimensional Lie algebra
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


4/19
Nr opisu: 0000098375
Tytuł oryginału: Commutator subgroup of Vershik-Kerov group II
Autorzy: C. K. Gupta, Waldemar Hołubowski.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2015 vol. 471, s. 85-95, bibliogr. 16 poz.
Impact Factor: 0.939
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: komutant ; grupa Vershika-Kerova ; nieskończona macierz trójk±tna ; operacje elementarne
Słowa kluczowe angielskie: commutator subgroup ; Vershik-Kerov group ; infinite triangular matrix ; elementary matrix
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


5/19
Nr opisu: 0000102931
Tytuł oryginału: On lattices of closed subgroups in the group of infinite triangular matrices over a field
Autorzy: Agnieszka Bier.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2015 vol. 485, s. 132-152, bibliogr. 23 poz.
Impact Factor: 0.939
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
Słowa kluczowe polskie: nieskończona macierz trójk±tna ; podgrupa werbalna ; podgrupa charakterystyczna ; podgrupa zamknięta
Słowa kluczowe angielskie: infinite triangular matrix ; verbal subgroup ; characteristic subgroup ; closed subgroup ; partition subgroup
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


6/19
Nr opisu: 0000095911
Tytuł oryginału: Commutators and powers of infinite unitriangular matrices
Autorzy: Agnieszka Bier.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2014 vol. 457, s. 162-178, bibliogr. 21 poz.
Impact Factor: 0.939
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: nieskończona macierz unitrójk±tna ; podgrupa werbalna ; szeroko¶ć podgrup werbalnych generowanych przez słowa komutatorowe ; szeroko¶ć podgrup werbalnych generowanych przez słowa engelowe ; szeroko¶ć podgrup generowanych przez potęgi
Słowa kluczowe angielskie: infinite unitriangular matrix ; verbal subgroup ; commutator width ; engel width ; power width
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


7/19
Nr opisu: 0000095757
Tytuł oryginału: Epimorphisms of infinite triangular and unitriangular matrices
Autorzy: Roksana Słowik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2014 vol. 462, s. 186-203, bibliogr. 22 poz.
Impact Factor: 0.939
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: epimorfizm ; grupa macierzowa ; automorfizm ; nieskończona macierz trójk±tna ; macierz nieskończona
Słowa kluczowe angielskie: epimorphism ; matrix group ; automorphism ; infinite triangular matrix ; infinite matrix
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


8/19
Nr opisu: 0000096498
Tytuł oryginału: On products of matrices of a fixed order
Autorzy: Roksana Słowik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2014 vol. 446, s. 104-114, bibliogr. 27 poz.
Impact Factor: 0.939
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: generatory grup macierzy ; produkty macierzy ; macierz trójk±tna ; macierz nieskończona ; sprzężenie macierzy
Słowa kluczowe angielskie: generators of matrix groups ; products of matrices ; triangular matrix ; infinite matrix ; conjugacy of matrices
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


9/19
Nr opisu: 0000078525
Tytuł oryginału: Expressing infinite matrices as products of involutions
Autorzy: Roksana Słowik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2013 vol. 438 iss. 1, s. 399-404, bibliogr. 22 poz.
Impact Factor: 0.983
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: inwolucja ; macierz nieskończona ; macierz trójk±tna
Słowa kluczowe angielskie: involution ; infinite matrix ; triangular matrix
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


10/19
Nr opisu: 0000082014
Tytuł oryginału: On solvability of engel equations in the group of triangular matrices over a field
Autorzy: Agnieszka Bier.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2013 vol. 438 iss. 5, s. 2320-2330, bibliogr. 7 poz.
Impact Factor: 0.983
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: macierz trójk±tna ; równo¶ć komutatorowa ; podgrupa Engela ; szeroko¶ć podgrup werbalnych generowanych przez słowa engelowe
Słowa kluczowe angielskie: triangular matrices ; commutator equality ; Engel subgroup ; engel width
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


11/19
Nr opisu: 0000071103
Tytuł oryginału: Commutator subgroup of Vershik-Kerov group
Autorzy: C. K. Gupta, Waldemar Hołubowski.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2012 vol. 436 iss. 11, s. 4279-4284, bibliogr. 14 poz.
Impact Factor: 0.968
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: komutant ; grupa Vershika-Kerova ; nieskończona macierz trójk±tna
Słowa kluczowe angielskie: commutator subgroup ; Vershik-Kerov group ; infinite triangular matrix
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


12/19
Nr opisu: 0000074443
Tytuł oryginału: On one property of normal subgroups of UT infinity (R)
Autorzy: Roksana Słowik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2012 vol. 437 iss. 2, s. 2300-2307, bibliogr. 12 poz.
Impact Factor: 0.968
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: komutant ; macierz nieskończona ; podgrupa normalna
Słowa kluczowe angielskie: commutator subgroup ; infinite matrix ; normal subgroup
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


13/19
Nr opisu: 0000071104
Tytuł oryginału: Parabolic subgroups of groups of column-finite infinite matrices
Autorzy: Waldemar Hołubowski, Roksana Słowik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2012 vol. 437 iss. 2, s. 519-524, bibliogr. 18 poz.
Impact Factor: 0.968
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: podgrupa paraboliczna ; podgrupa sieciowa
Słowa kluczowe angielskie: parabolic subgroup ; net subgroup
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


14/19
Nr opisu: 0000070960
Tytuł oryginału: The lower central series of subgroups of the Vershik-Kerov group
Autorzy: Roksana Słowik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2012 vol. 436 iss. 7, s. 2299-2310, bibliogr. 14 poz.
Impact Factor: 0.968
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: macierz nieskończona ; komutant ; grupa Vershika-Kerova
Słowa kluczowe angielskie: infinite matrix ; commutator subgroup ; Vershik-Kerov group
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


15/19
Nr opisu: 0000071350
Tytuł oryginału: Stability by the linear approximation for discrete equations
Autorzy: Adam Czornik, Aleksander Nawrat.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2011 vol. 435 iss. 4, s. 742-750, bibliogr. 12 poz.
Impact Factor: 0.974
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: równanie różniczkowe ; stabilno¶ć ; układ okresowo zmienny ; wykładnik Lapunowa ; linearyzacja
Słowa kluczowe angielskie: differential equation ; stability ; time-varying system ; Lyapunov exponent ; linearization
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


16/19
Nr opisu: 0000063180
Tytuł oryginału: On the exponential exponents of discrete linear systems
Autorzy: Adam Czornik, Piotr* Mokry, Aleksander Nawrat.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2010 vol. 433 iss. 4, s. 867-875, bibliogr. 12 poz.
Impact Factor: 1.005
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
Słowa kluczowe polskie: układ liniowy zmienny w czasie ; dyskretny układ liniowy ; wykładnik Lapunowa ; teoria perturbacji
Słowa kluczowe angielskie: time-varying linear system ; discrete linear system ; Lyapunov exponent ; perturbation theory
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


17/19
Nr opisu: 0000063756
Tytuł oryginału: On the Perron exponents of discrete linear systems
Autorzy: Adam Czornik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2010 vol. 432 iss.1, s. 394-401, bibliogr. 6 poz.
Impact Factor: 1.005
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: układ liniowy zmienny w czasie ; wykładnik Perrona
Słowa kluczowe angielskie: time-varying linear system ; Perron exponent
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


18/19
Nr opisu: 0000063450
Tytuł oryginału: On the regularity of discrete linear systems
Autorzy: Adam Czornik, Aleksander Nawrat.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2010 vol. 432 iss.11, s. 2745-2753, bibliogr. 12 poz.
Impact Factor: 1.005
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: dyskretny układ liniowy
Słowa kluczowe angielskie: discrete linear system
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


19/19
Nr opisu: 0000019817
Tytuł oryginału: On the generalized spectral subradius
Autorzy: Adam Czornik.
¬ródło: -Linear Algebra Appl. 2005 vol. 407, s. 242-248, bibliogr. 9 poz.
Impact Factor: 0.590
p-ISSN: 0024-3795
e-ISSN: 1873-1856
DOI:
Słowa kluczowe polskie: dyskretne wtr±cenie liniowe ; stabilno¶ć
Słowa kluczowe angielskie: discrete linear inclusion ; stability ; generalized spectral subradius
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie