Wynik wyszukiwania
Zapytanie: J ALGEBRA
Liczba odnalezionych rekordów: 10



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/10
Nr opisu: 0000105743
Tytuł oryginału: Automorphisms of restricted parabolic trees and Sylow p-subgroups of the finitary symmetric group
Autorzy: Agnieszka Bier, Y. Leshchenko, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -J. Algebra 2016 vol. 452, s. 401-426, bibliogr. 19 poz.
Impact Factor: 0.610
Punktacja MNiSW: 25.000
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Słowa kluczowe polskie: skończona grupa symetryczna ; p-podgrupa Sylowa ; ograniczone drzewo parboliczne ; grupy automorfizmów lasów
Słowa kluczowe angielskie: finitary symmetric group ; Sylow p-subgroup ; restricted parabolic tree ; automorphism groups of forests
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


2/10
Nr opisu: 0000090721
Tytuł oryginału: On the automaton complexity of wreath powers of non-abelian finite simple groups
Autorzy: Adam Woryna.
¬ródło: -J. Algebra 2014 vol. 405 iss. 1, s. 232-242, bibliogr. 15 poz.
Impact Factor: 0.599
Punktacja MNiSW: 25.000
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Słowa kluczowe polskie: drzewo słów ; potęga splotowa ; grupa automatowa
Słowa kluczowe angielskie: tree of words ; wreath power ; automaton group
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


3/10
Nr opisu: 0000072416
Tytuł oryginału: On mep-relations in the wreath product of groups
Autorzy: Zbigniew* Szaszkowski, Witold Tomaszewski.
¬ródło: -J. Algebra 2011 vol. 341 iss. 1, s. 306-312, bibliogr. 7 poz.
Impact Factor: 0.613
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Słowa kluczowe polskie: teoria grup ; grupa permutacji ; splot ; generator
Słowa kluczowe angielskie: group theory ; permutation group ; wreath product ; generator
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


4/10
Nr opisu: 0000063148
Tytuł oryginału: Lie algebra associated with the group of finitary automorphisms of p-adic tree
Autorzy: O. Bondarenko, C. Gupta, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -J. Algebra 2010 vol. 324 iss. 9, s. 2198-2218, bibliogr. 19 poz.
Impact Factor: 0.615
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Słowa kluczowe polskie: automorfizm drzew ; automorfizm finitarny ; p-podgrupa Sylowa
Słowa kluczowe angielskie: automorphism of trees ; finitary automorphism ; Sylow p-subgroup
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


5/10
Nr opisu: 0000046313
Tytuł oryginału: Verbal subgroups in the group of triangular matrices over field of characteristic 0
Autorzy: Agnieszka Bier.
¬ródło: -J. Algebra 2009 vol. 321 iss. 2, s. 483-494, bibliogr. 11 poz.
Impact Factor: 0.632
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Słowa kluczowe polskie: macierz trójk±tna ; grupa nilpotentna ; podgrupa werbalna
Słowa kluczowe angielskie: triangular matrices ; nilpotent group ; verbal subgroup
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


6/10
Nr opisu: 0000025396
Tytuł oryginału: On the 3-state Mealy automata over an m-symbol alphabet of growth order [nlog n / 2 log m]
Autorzy: I. Reznykov, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -J. Algebra 2006 vol. 304 iss. 2, s. 712-754, bibliogr. 26 poz.
Impact Factor: 0.568
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Słowa kluczowe polskie: automat Mealy'ego ; funkcja wzrostu
Słowa kluczowe angielskie: Mealy automaton ; growth function ; intermediate growth order
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


7/10
Nr opisu: 0000025331
Tytuł oryginału: The smallest Mealy automaton of intermediate growth
Autorzy: L. Bartholdi, I. Reznykov, Vitaliy** Sushchanskyy.
¬ródło: -J. Algebra 2006 vol. 295 iss. 2, s. 387-414, bibliogr. 19 poz.
Impact Factor: 0.568
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


8/10
Nr opisu: 0000026827
Tytuł oryginału: Groups satisfying semigroup laws, and nilpotent-by-burnside varieties
Autorzy: R. G. Burns, Olga** Macedońska, Y. Medvedev.
¬ródło: -J. Algebra 1997 vol. 195 iss. 2, s. 510-525
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


9/10
Nr opisu: 0000060886
Tytuł oryginału: Automorphisms of relatively free nilpotent groups of infinite rank
Autorzy: R. Bryant, Olga** Macedońska.
¬ródło: -J. Algebra 1989 vol. 121 no. 2, s. 388-398, bibliogr. 9 poz.
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


10/10
Nr opisu: 0000064160
Tytuł oryginału: All automorphisms of the 3-nilpotent free group of countably infinite rank can be lifted
Autorzy: Piotr Gawron, Olga** Macedońska.
¬ródło: -J. Algebra 1988 vol. 118 nr 1, s. 120-128, bibliogr. 11 poz.
p-ISSN: 0021-8693
e-ISSN: 1090-266X
DOI:
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie