Wynik wyszukiwania
Zapytanie: POCHODNE UŁAMKOWE
Liczba odnalezionych rekordów: 3



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/3
Nr opisu: 0000110472
Tytuł oryginału: The subinterval-based ("SubIval") method and its potential improvements.
Tytuł w wersji polskiej: Metoda podprzedziałów (metoda "SubIval") i jej potencjalne ulepszenia
Autorzy: Marcin Sowa.
¬ródło: W: XXXIX Konferencja z Podstaw Elektrotechniki i Teorii Obwodów. 39th Conference on Fundamentals of Electrotechnics and Circuit Theory. SPETO 2016, Gliwice - Ustroń, 18-21.05.2016. Eds. Piotr Holajn, Krzysztof Sztymelski, Grażyna Wegiera. Gliwice : Politechnika ¦l±ska. Wydział Elektryczny. Instytut Elektrotechniki Teoretycznej i Przemysłowej, 2016, s. 65-66, bibliogr. 4 poz.
ISBN: 978-83-85940-38-4
Organizator: Instytut Elektrotechniki i Informatyki Politechniki ¦l±skiej, Instytut Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informatyczno-Pomiarowych Politechniki Warszawskiej, Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej PTETiS. Oddział Gliwice-Opole
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,1
Słowa kluczowe polskie: metoda SubIval ; metoda oparta na podprzedziałach ; pochodne ułamkowe ; obwód rzędu ułamkowego ; rozwi±zanie numeryczne
Słowa kluczowe angielskie: SubIval method ; subinterval-based method ; fractional derivative ; fractional order circuit ; numerical solution
Typ publikacji: RK
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.


2/3
Nr opisu: 0000093218
Tytuł oryginału: A subinterval-based method for circuits with fractional order elements
Tytuł w wersji polskiej: Metoda podprzedziałów dla obwodów z elementami ułamkowych rzędów
Autorzy: Marcin Sowa.
¬ródło: -Bull. Pol. Acad. Sci., Tech. Sci. 2014 vol. 62 no. 3, s. 449-454, bibliogr. 15 poz.
Impact Factor: 0.914
Punktacja MNiSW: 25.000
p-ISSN: 0239-7528
e-ISSN: 2300-1917
DOI:
Słowa kluczowe polskie: pochodne ułamkowe ; równania obwodowe ; metody numeryczne ; interpolacja wielomianowa ; podprzedział
Słowa kluczowe angielskie: fractional derivative ; circuit equations ; numerical methods ; polynomial interpolation ; subinterval
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.1277
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


3/3
Nr opisu: 0000093275
Tytuł oryginału: Schemat niejawny metody różnic skończonych dla równania dyfuzji z pochodn± rzędu ułamkowego względem czasu z mieszanymi warunkami brzegowymi.
Autorzy: Rafał Brociek.
¬ródło: W: IV Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii, [Gliwice, 18.09.2014 r.]. Program. Gliwice : [b.w.], 2014, s. 9
Słowa kluczowe polskie: pochodne ułamkowe ; metoda różnic skończonych
Słowa kluczowe angielskie: fractional derivative ; finite difference method
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie