Wynik wyszukiwania
Zapytanie: LICZBY FIBONACCIEGO
Liczba odnalezionych rekordów: 15



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/15
Nr opisu: 0000115373
Tytuł oryginału: Binomials transformation formulae for scaled Fibonacci numbers
Autorzy: Edyta Hetmaniok, Bożena Pi±tek, Roman Wituła.
¬ródło: -Open Math. 2017 vol. 15 iss. 1, s. 477-485, bibliogr. 8 poz.
Impact Factor: 0.831
Punktacja MNiSW: 10.000
e-ISSN: 2391-5455
DOI:
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa ; przekształcenie dwumianu
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; Lucas numbers ; binomial transformation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


2/15
Nr opisu: 0000114637
Tytuł oryginału: δ-Fibonacci and δ-Lucas numbers, δ-Fibonacci and δ-Lucas polynomials
Autorzy: Roman Wituła, Edyta Hetmaniok, Damian Słota, Mariusz Pleszczyński.
¬ródło: -Math. Slovaca 2017 vol. 67 iss. 1, s. 51-70, bibliogr. 17 poz.
Impact Factor: 0.314
Punktacja MNiSW: 20.000
p-ISSN: 0139-9918
e-ISSN: 1337-2211
DOI:
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; Lucas numbers ; delta-Fibonacci numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


3/15
Nr opisu: 0000114749
Tytuł oryginału: On values of the psi function
Autorzy: Marcin Adam, Bożena Pi±tek, Mariusz Pleszczyński, Barbara Smoleń, Roman Wituła.
¬ródło: -J. Appl. Math. Comp. Mech. 2017 vol. 16 iss. 1, s. 7-18, bibliogr. 21 poz.
Punktacja MNiSW: 10.000
p-ISSN: 2299-9965
e-ISSN: 2353-0588
DOI:
Słowa kluczowe polskie: funkcja psi ; złota proporcja ; liczby Fibonacciego
Słowa kluczowe angielskie: psi function ; golden ratio ; Fibonacci numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


4/15
Nr opisu: 0000117469
Tytuł oryginału: The Stirling triangles.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, Barbara Smoleń, Roman Wituła.
¬ródło: W: Proceedings of the Symposium for Young Scientists in Technology, Engineering and Mathematics. SYSTEM 2017, Kaunas, Lithuania, April 28, 2017 [online]. Ed. by Robertas Damasevicius, Christian Napoli, Emiliano Tramontana, Marcin WoĽniak. [B.m.] : [ b.w.], 2017, s. 1-7, bibliogr. 14 poz.
Seria: (CEUR Workshop Proceedings ; vol. 1853 1613-0073)
Uwagi: Dostępny w Internecie: http://ceur-ws.org/Vol-1853/p07.pdf [dostęp 17 lipca 2017]
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,5
Bazy indeksuj±ce publikację: Scopus
Słowa kluczowe polskie: trójk±t Pascala ; liczby Fibonacciego ; liczby Catalana ; liczby Stirlinga pierwszego rodzaju ; liczby r-Stirlinga pierwszego rodzaju
Słowa kluczowe angielskie: Pascal's triangle ; Fibonacci numbers ; Catalan numbers ; Stirling numbers of the first kind ; r-Stirling numbers of the first kind
Typ publikacji: RK
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: OTHER open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OTHER
Dostęp on-line:


5/15
Nr opisu: 0000118646
Tytuł oryginału: Triangles with ideal proportions of sides.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, Alicja Samulewicz, Ireneusz Sobstyl, Marcin* Szweda, Roman Wituła.
¬ródło: W: Selected problems on experimental mathematics. Ed. by Roman Wituła, Beata Bajorska-Harapińska, Edyta Hetmaniok, Damian Słota, Tomasz Trawiński. Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2017, s. 275-288, bibliogr. 10 poz.
ISBN: 978-83-7880-476-5
Seria: (Monografia ; [Politechnika ¦l±ska] nr 672)
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,8
Słowa kluczowe polskie: złota proporcja ; liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa ; trójk±t Keplera
Słowa kluczowe angielskie: golden ratio ; Fibonacci numbers ; Lucas numbers ; Kepler triangle
Typ publikacji: U
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.


6/15
Nr opisu: 0000120438
Tytuł oryginału: Two-parametric quasi-Fibonacci numbers
Autorzy: Barbara Smoleń, Roman Wituła.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2017 vol. 7 iss. 1, s. 99-121, bibliogr. 15 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; two parametric quasi-Fibonacci numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


7/15
Nr opisu: 0000105648
Tytuł oryginału: Certain inequalities connected with the golden ratio and the Fibonacci numbers
Autorzy: Marcin Adam, Bożena Pi±tek, Mariusz Pleszczyński, B. Smoleń, Roman Wituła.
¬ródło: -J. Appl. Math. Comp. Mech. 2016 vol. 15 iss. 1, s. 5-15, bibliogr. 11 poz.
Punktacja MNiSW: 10.000
p-ISSN: 2299-9965
e-ISSN: 2353-0588
DOI:
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; złota proporcja ; stała Perrina
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; golden ratio ; Perrin constant
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


8/15
Nr opisu: 0000085176
Tytuł oryginału: Bridges between different known integer sequences
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota, Edyta Hetmaniok.
¬ródło: -Ann. Math. Informat. 2013 vol. 41, s. 255-263, bibliogr. 15 poz.
Uwagi: Zawiera materiały z: 15th International Conference on Fibonacci Numbers and Their Applications, Eger, Hungary, June 25-30, 2012
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,5
p-ISSN: 1787-5021
e-ISSN: 1787-6117
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa ; liczby Bernoulliego ; liczby Bella ; wzór Dobińskiego
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; Lucas numbers ; Bernoulli numbers ; Bell numbers ; Dobinski's formula
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


9/15
Nr opisu: 0000083474
Tytuł oryginału: δ-Fibonacci numbers Pt. 2
Autorzy: Roman Wituła.
¬ródło: -Novi Sad J. Math. 2013 vol. 42 no. 1, s. 9-22, bibliogr. 8 poz.
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,6
p-ISSN: 1450-5444
e-ISSN: 2406-2014
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; Lucas numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


10/15
Nr opisu: 0000068144
Tytuł oryginału: Fibonacci and Lucas numbers for real indices and some applications
Autorzy: Roman Wituła.
¬ródło: -Acta Phys. Pol. A 2011 vol. 120 no. 4, s. 755-758, bibliogr. 17 poz.
Impact Factor: 0.444
Punktacja MNiSW: 15.000
p-ISSN: 0587-4246
e-ISSN: 1898-794X
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa ; ci±g Fibonacciego ; ci±g Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; Lucas numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.2936
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


11/15
Nr opisu: 0000058845
Tytuł oryginału: Connection between the primitive 5-th roots of unity and Fibonacci numbers Pt 2
Tytuł w wersji polskiej: Zwi±zki pomiędzy pierwiastkami pierwotnymi stopnia pi±tego z jedynki a liczbami Fibonacciego Cz. 2
Autorzy: Roman Wituła, Danuta** Jama.
¬ródło: -Zesz. Nauk. P¦l., Mat. 2010 z. 92, s. 61-73, bibliogr. 7 poz.
p-ISSN: 0072-470X
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa ; złota proporcja ; pierwiastek pierwotny
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; Lucas numbers ; golden ratio ; primitive root
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.3359


12/15
Nr opisu: 0000058844
Tytuł oryginału: Connections between the primitive 5-th roots of unity and Fibonacci numbers Pt 1
Tytuł w wersji polskiej: Zwi±zki pomiędzy pierwiastkami pierwotnymi stopnia pi±tego z jedynki a liczbami Fibonacciego Cz. 1
Autorzy: Roman Wituła, Danuta** Jama.
¬ródło: -Zesz. Nauk. P¦l., Mat. 2010 z. 92, s. 43-60, bibliogr. 22 poz.
p-ISSN: 0072-470X
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa ; złota proporcja ; pierwiastek pierwotny
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; Lucas numbers ; golden ratio ; primitive root
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.3359


13/15
Nr opisu: 0000026131
Tytuł oryginału: On computing the determinants and inverses of some special type of tridiagonal and constant-diagonals matrices
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota.
¬ródło: -Appl. Math. Comput. 2007 vol. 189 iss. 1, s. 514-527, bibliogr. 18 poz.
Impact Factor: 0.821
p-ISSN: 0096-3003
e-ISSN: 1873-5649
DOI:
Słowa kluczowe polskie: macierz trójdiagonalna ; wielomian Czebyszewa ; liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: tridiagonal matrix ; Chebyshev polynomial ; Fibonacci numbers ; Lucas numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


14/15
Nr opisu: 0000019999
Tytuł oryginału: Cauchy, Ferrers-Jackson and Chebyshev polynomials and identites for the powers of elements of some conjugate recurrence sequences
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota.
¬ródło: -Central Eur. J. Math. 2006 vol. 4 iss. 3, s. 531-546, bibliogr. 16 poz.
p-ISSN: 1895-1074
e-ISSN: 1644-3616
DOI:
Słowa kluczowe polskie: wielomian Czebyszewa ; liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: Chebyshev polynomial ; Fibonacci numbers ; Lucas numbers ; Cauchy polynomial ; Ferres-Jackson polynomial ; recurrence sequence
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


15/15
Nr opisu: 0000014766
Tytuł oryginału: Newton's and Secant iteration of quotients of Fibonacci and Lucas numbers
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota.
¬ródło: -Int. J. Pure Appl. Math. 2005 vol. 20 no. 2, s. 261-280, bibliogr. 10 poz.
p-ISSN: 1311-8080
e-ISSN: 1314-3395
Słowa kluczowe polskie: metoda Newtona ; metoda siecznych ; liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: Newton's method ; secant method ; Fibonacci numbers ; Lucas numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie