Wynik wyszukiwania
Zapytanie: CALCULUS OF VARIATIONS
Liczba odnalezionych rekordów: 3



Przejście do opcji zmiany formatu | Wyświetlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/3
Nr opisu: 0000120435
Tytuł oryginału: Application of the Taylor differential transformation in the calculus of variations
Autorzy: Radosław** Grzymkowski, Mariusz Pleszczyński, Edyta Hetmaniok.
Źródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2017 vol. 7 iss. 1, s. 65-82, bibliogr. 9 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: przekształcenie Taylora ; rachunek wariacyjny ; równanie różniczkowe zwyczajne
Słowa kluczowe angielskie: Taylor transformation ; calculus of variations ; ordinary differential equation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w PŚl.
Lokalizacja Źródła: PŚl. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


2/3
Nr opisu: 0000088933
Tytuł oryginału: Modelling and investigation of discrete-continuous vibrating mechatronic systems with damping.
Tytuł w wersji angielskiej: Modelowanie i badanie dyskretno-ciągłych drgających układów mechatronicznych z uwzględnieniem tłumienia
Autorzy: Andrzej Buchacz, A. I. Bokhonsky, Marek Płaczek, Andrzej Wróbel.
Adres wydawniczy: Gliwice : Wydaw. Politechniki Śląskiej, 2013
Opis fizyczny: , 207 s., bibliogr.
ISBN: 978-83-7880-107-8
Seria: (Monografia ; [Politechnika Śląska] nr 511)
Liczba arkuszy wydawniczych: 15
Słowa kluczowe polskie: modelowanie układów ; układ dyskretno-ciągły ; układ mechatroniczny ; tłumienie ; układ piezoelektryczny ; rachunek wariacyjny
Słowa kluczowe angielskie: systems modelling ; discrete-continuous system ; mechatronic system ; damping ; piezoelectric system ; calculus of variations
Typ publikacji: M
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w PŚl.
Lokalizacja Źródła: PŚl.


3/3
Nr opisu: 0000071612
Tytuł oryginału: Asymptotically error-optimal shape of sampling zone for query selectivity estimation method based on discrete cosine transform
Tytuł w wersji polskiej: Asymptotycznie optymalny kształt sfery próbkowania w metodzie szacowania selektywności zapytań, opartej na dyskretnej transformacie kosinusowej
Autorzy: Dariusz Augustyn.
Źródło: -Theor. Appl. Informat. 2012 vol. 24 no. 1, s. 3-22, bibliogr. 13 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 1896-5334
DOI:
Słowa kluczowe polskie: estymacja selektywności zapytań ; dyskretna transformata kosinusowa ; rachunek wariacyjny ; funkcja gęstości prawdopodobieństwa ; problem izoperymetryczny
Słowa kluczowe angielskie: query selectivity estimation ; discrete cosine transform ; calculus of variations ; probability density function ; isoperimetric problem
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w PŚl.
Lokalizacja Źródła: PŚl. sygn. P.4405
Dostęp on-line:


stosując format:
Nowe wyszukiwanie