Wynik wyszukiwania
Zapytanie: CHEBYSHEV POLYNOMIAL
Liczba odnalezionych rekordów: 11



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/11
Nr opisu: 0000118640
Tytuł oryginału: Identities for the inverses of central binominal coefficients.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, Bożena Pi±tek, Mariusz Pleszczyński, Roman Wituła.
¬ródło: W: Selected problems on experimental mathematics. Ed. by Roman Wituła, Beata Bajorska-Harapińska, Edyta Hetmaniok, Damian Słota, Tomasz Trawiński. Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2017, s. 219-231, bibliogr. 14 poz.
ISBN: 978-83-7880-476-5
Seria: (Monografia ; [Politechnika ¦l±ska] nr 672)
Liczba arkuszy wydawniczych: 1
Słowa kluczowe polskie: współczynnik dwumianowy ; wielomian Czebyszewa ; tożsamo¶ć Parkera
Słowa kluczowe angielskie: binomial coefficient ; Chebyshev polynomial ; Parker's identity
Typ publikacji: U
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Dostęp on-line:


2/11
Nr opisu: 0000095213
Tytuł oryginału: Periodic orbits of boundary logistic map and new kind of modified Chebyshev polynomials.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, P. Lorenc, Damian Słota, Roman Wituła.
¬ródło: W: Monograph on the occasion of 100th birthday anniversary of Zygmunt Zahorski. Ed. by Roman Wituła, Damian Słota, Waldemar Hołubowski. Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2015, s. 325-343, bibliogr. 38 poz.
ISBN: 978-83-7880-206-8
Seria: (Monografia ; [Politechnika ¦l±ska] nr 545)
Liczba arkuszy wydawniczych: 1,18
Bazy indeksuj±ce publikację: MathSciNet
Słowa kluczowe polskie: orbita okresowa ; odwzorowanie logistyczne ; wielomian Czebyszewa
Słowa kluczowe angielskie: periodic orbit ; logistic map ; Chebyshev polynomial
Typ publikacji: U
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


3/11
Nr opisu: 0000091917
Tytuł oryginału: A geometric property of the roots of Chebyshev polynomials
Tytuł w wersji polskiej: Własno¶ci geometryczne pierwiastków wielomianów Czebyszewa
Autorzy: Roman Wituła, Edyta Hetmaniok, Damian Słota.
¬ródło: -J. Appl. Math. Comp. Mech. 2014 vol. 13 iss. 1, s. 143-148, bibliogr. 12 poz.
Punktacja MNiSW: 10.000
p-ISSN: 2299-9965
Słowa kluczowe polskie: wielomian Czebyszewa ; wielomian Vieta-Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: Chebyshev polynomial ; Vieta-Lucas polynomial
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


4/11
Nr opisu: 0000093279
Tytuł oryginału: Wykorzystanie zmodyfikowanych wielomianów Czebyszewa w kryptografii asymetrycznej.
Autorzy: Marcin Lawnik.
¬ródło: W: IV Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii, [Gliwice, 18.09.2014 r.]. Program. Gliwice : [b.w.], 2014, s. 12, bibliogr. 2 poz.
Słowa kluczowe polskie: kryptografia asymetryczna ; wielomian Czebyszewa
Słowa kluczowe angielskie: asymmetric cryptography ; Chebyshev polynomial
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


5/11
Nr opisu: 0000054341
Tytuł oryginału: Cardano's formula, square roots, Chebyshev polynomials and radicals
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota.
¬ródło: -J. Math. Anal. Appl. 2010 vol. 363 iss. 2, s. 639-647, bibliogr. 16 poz.
Impact Factor: 1.174
p-ISSN: 0022-247X
e-ISSN: 1096-0813
DOI:
Słowa kluczowe polskie: wzór Cardano ; wielomian Czebyszewa ; formuła Cardana ; pierwiastek kwadratowy
Słowa kluczowe angielskie: Cardano's formula ; Chebyshev polynomial ; square root
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


6/11
Nr opisu: 0000058689
Tytuł oryginału: Liczby zespolone, wielomiany oraz rozkłady na ułamki proste. T. 3: Wybrane zagadnienia o wielomianach.
Autorzy: Roman Wituła.
Adres wydawniczy: Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2010
Opis fizyczny: , 191 s., bibliogr. 264 poz.
Uwagi: Skrypt nr 2443
Słowa kluczowe polskie: wielomian Czebyszewa ; wielomian Bernsteine'a ; q-wielomian ; twierdzenie Bezouta
Słowa kluczowe angielskie: Chebyshev polynomial ; Bernstein polynomial ; q-polynomial ; Bezout's theorem
Typ publikacji: P
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.


7/11
Nr opisu: 0000061593
Tytuł oryginału: Prodinger's algebraic identities and their applications
Tytuł w wersji polskiej: Algebraiczna tożsamo¶ć Prodingera i jej zastosowania
Autorzy: Roman Wituła, Edyta Hetmaniok, Damian Słota.
¬ródło: -Int. J. Pure Appl. Math. 2010 vol. 64 no. 2, s. 225-237, bibliogr. 12 poz.
p-ISSN: 1311-8080
e-ISSN: 1314-3395
Słowa kluczowe polskie: wielomian Czebyszewa ; wielomian Fibonacciego ; wielomian Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: Chebyshev polynomial ; Fibonacci polynomial ; Lucas polynomial
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


8/11
Nr opisu: 0000051550
Tytuł oryginału: Some identities for the moments of random variables having a linear rescaling the Student's t distribution
Tytuł w wersji polskiej: Pewne tożsamo¶ci dla momentów zmiennych losowych o liniowo przeskalowanym rozkładzie t Studenta
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota.
¬ródło: -J. Math. Anal. Appl. 2010 vol. 361 iss. 1, s. 276-279, bibliogr. 5 poz.
Impact Factor: 1.174
p-ISSN: 0022-247X
e-ISSN: 1096-0813
DOI:
Słowa kluczowe polskie: wielomian Czebyszewa ; zmienne losowe
Słowa kluczowe angielskie: Chebyshev polynomial ; random variables
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


9/11
Nr opisu: 0000037734
Tytuł oryginału: Partial fractions decompositions of some rational functions
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota.
¬ródło: -Appl. Math. Comput. 2008 vol. 197 iss. 1, s. 328-336, bibliogr. 6 poz.
Impact Factor: 0.961
p-ISSN: 0096-3003
e-ISSN: 1873-5649
DOI:
Słowa kluczowe polskie: rozkład na ułamki proste ; wielomian Czebyszewa
Słowa kluczowe angielskie: partial fractions decompositions ; Chebyshev polynomial
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


10/11
Nr opisu: 0000026131
Tytuł oryginału: On computing the determinants and inverses of some special type of tridiagonal and constant-diagonals matrices
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota.
¬ródło: -Appl. Math. Comput. 2007 vol. 189 iss. 1, s. 514-527, bibliogr. 18 poz.
Impact Factor: 0.821
p-ISSN: 0096-3003
e-ISSN: 1873-5649
DOI:
Słowa kluczowe polskie: macierz trójdiagonalna ; wielomian Czebyszewa ; liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: tridiagonal matrix ; Chebyshev polynomial ; Fibonacci numbers ; Lucas numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


11/11
Nr opisu: 0000019999
Tytuł oryginału: Cauchy, Ferrers-Jackson and Chebyshev polynomials and identites for the powers of elements of some conjugate recurrence sequences
Autorzy: Roman Wituła, Damian Słota.
¬ródło: -Central Eur. J. Math. 2006 vol. 4 iss. 3, s. 531-546, bibliogr. 16 poz.
p-ISSN: 1895-1074
e-ISSN: 1644-3616
DOI:
Słowa kluczowe polskie: wielomian Czebyszewa ; liczby Fibonacciego ; liczby Lucasa
Słowa kluczowe angielskie: Chebyshev polynomial ; Fibonacci numbers ; Lucas numbers ; Cauchy polynomial ; Ferres-Jackson polynomial ; recurrence sequence
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie