Wynik wyszukiwania
Zapytanie: LORENC P
Liczba odnalezionych rekordów: 18



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/18
Nr opisu: 0000108339
Tytuł oryginału: Harmonic numbers of any order and the Wolstenholme's-type relations for harmonic numbers.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, P. Lorenc, Mariusz Pleszczyński, Michał Różański, M. Szweda, Roman Wituła.
¬ródło: W: Theory and applications of non-integer order systems. 8th Conference on Non-integer Order Calculus and Its Applications, Zakopane, Poland. Eds. Artur Babiarz, Adam Czornik, Jerzy Klamka, Michał Niezabitowski. Berlin : Springer International Publishing, 2017, s. 33-44, bibliogr. 20 poz.
ISBN: 978-3-319-45473-3978-3-319-45474-0
Seria: (Lecture Notes in Electrical Engineering ; vol. 407 1876-1100)
DOI:
Słowa kluczowe polskie: liczby harmoniczne ; całka Weyla ; relacja kongruencji Wolstenholme'a
Słowa kluczowe angielskie: harmonic numbers ; Weyl integral ; Wolstenholme relation
Typ publikacji: RK
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


2/18
Nr opisu: 0000118639
Tytuł oryginału: Iterated integrals of Faulhaber polynomials and some properties of their roots.
Autorzy: P. Lorenc, Jakub Ludew, Mariusz Pleszczyński, Alicja Samulewicz, Roman Wituła.
¬ródło: W: Selected problems on experimental mathematics. Ed. by Roman Wituła, Beata Bajorska-Harapińska, Edyta Hetmaniok, Damian Słota, Tomasz Trawiński. Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2017, s. 201-217, bibliogr. 16 poz.
ISBN: 978-83-7880-476-5
Seria: (Monografia ; [Politechnika ¦l±ska] nr 672)
Liczba arkuszy wydawniczych: 1,4
Słowa kluczowe polskie: liczby Bernoulliego ; całka iterowana ; wielomian Faulhabera
Słowa kluczowe angielskie: Bernoulli numbers ; iterated integral ; Faulhaber polynomial ; translated Faulhaber polynomial
Typ publikacji: U
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Dostęp on-line:


3/18
Nr opisu: 0000108828
Tytuł oryginału: Frakcjalne uogólnienie liczb harmonicznych.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, P. Lorenc, Mariusz Pleszczyński, Michał Różański, M. Szweda, Roman Wituła.
¬ródło: W: VI Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii. ZaMa '16. Gliwice : [b.w.], 2016, s. 32
Organizator: Zakład Matematyki Obliczeniowej i Informatyki. Instytut Matematyki. Wydział Matematyki Stosowanej. Politechnika ¦l±ska, Stowarzyszenie Wychowanków Wydziału Matematyczno-Fizycznego i Wydziału Matematyki Stosowanej
Słowa kluczowe polskie: liczba harmoniczna ; uogólnienie
Słowa kluczowe angielskie: harmonic numbers ; generality
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


4/18
Nr opisu: 0000096417
Tytuł oryginału: On some inequalities for Fourier coefficients.
Autorzy: P. Lorenc, Damian Słota, Marcin Szczygieł, Jacek Uryga, Roman Wituła.
¬ródło: W: Analysis and simulation of electrical and computer systems. Eds. Lesław Gołębiowski, Damian Mazur. Berlin : Springer, 2015, s. 81-89, bibliogr. 3 poz.
ISBN: 978-3-319-11247-3978-3-319-11248-0
Seria: (Lecture Notes in Electrical Engineering ; vol. 324 1876-1100)
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,5
Bazy indeksuj±ce publikację: Web of Science; Scopus
DOI:
Słowa kluczowe polskie: współczynniki Fouriera ; rz±d wielko¶ci
Słowa kluczowe angielskie: Fourier coefficients ; order of magnitude
Typ publikacji: RK
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


5/18
Nr opisu: 0000095213
Tytuł oryginału: Periodic orbits of boundary logistic map and new kind of modified Chebyshev polynomials.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, P. Lorenc, Damian Słota, Roman Wituła.
¬ródło: W: Monograph on the occasion of 100th birthday anniversary of Zygmunt Zahorski. Ed. by Roman Wituła, Damian Słota, Waldemar Hołubowski. Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2015, s. 325-343, bibliogr. 38 poz.
ISBN: 978-83-7880-206-8
Seria: (Monografia ; [Politechnika ¦l±ska] nr 545)
Liczba arkuszy wydawniczych: 1,18
Bazy indeksuj±ce publikację: MathSciNet
Słowa kluczowe polskie: orbita okresowa ; odwzorowanie logistyczne ; wielomian Czebyszewa
Słowa kluczowe angielskie: periodic orbit ; logistic map ; Chebyshev polynomial
Typ publikacji: U
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


6/18
Nr opisu: 0000093289
Tytuł oryginału: Całki Airy'ego, odwrotna transformacja Mellina i ich zastosowania do rozwi±zywania frakcjalnych równań różniczkowych cz±stkowych.
Autorzy: Roman Wituła, P. Lorenc, Michał Różański, M. Szweda.
¬ródło: W: IV Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii, [Gliwice, 18.09.2014 r.]. Program. Gliwice : [b.w.], 2014, s. 19
Słowa kluczowe polskie: równanie różniczkowe cz±stkowe ; całka Airy'ego ; odwrotna transformacja Mellina
Słowa kluczowe angielskie: partial differential equation ; Airy's integral ; inverse Mellin transform
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


7/18
Nr opisu: 0000093288
Tytuł oryginału: G-funkcje Meijera.
Autorzy: Roman Wituła, P. Lorenc, Michał Różański, M. Szweda.
¬ródło: W: IV Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii, [Gliwice, 18.09.2014 r.]. Program. Gliwice : [b.w.], 2014, s. 18
Słowa kluczowe polskie: g-funkcja Meijera ; rachunek frakcjalny
Słowa kluczowe angielskie: Meijer G-function ; fractional calculus
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


8/18
Nr opisu: 0000092354
Tytuł oryginału: Generalization of Eulerian numbers and their application.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, Mariusz Pleszczyński, Roman Wituła, P. Lorenc.
¬ródło: W: Sixth International Conference on Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences, Albena, Bulgaria, 26 June - 1 July, 2014. Book of abstracts. Ed. by Michail Todorov. [B.m.] : [b.w.], 2014, s. 24
Organizator: Euro-American Consortium for Promoting the Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences
Słowa kluczowe polskie: liczby Eulerowskie ; pochodna
Słowa kluczowe angielskie: Eulerian numbers ; derivative
Typ publikacji: K
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


9/18
Nr opisu: 0000095839
Tytuł oryginału: Generalization of Eulerian numbers and their application.
Autorzy: Edyta Hetmaniok, Mariusz Pleszczyński, Roman Wituła, P. Lorenc.
¬ródło: W: Application of mathematics in technical and natural sciences. AMiTaNS'14. 6th International conference, Albena, Bulgaria, 26 June - 1 July 2014. Ed. M. D. Todorov. Melville : American Institute of Physics, 2014, s. 354-359, bibliogr. 5 poz.
ISBN: 978-0-7354-1268-2
Seria: (AIP Conference Proceedings ; vol. 1629 0094-243X)
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,38
Bazy indeksuj±ce publikację: Web of Science; Scopus
DOI:
Słowa kluczowe polskie: liczby Eulerowskie ; n-ta pochodna
Słowa kluczowe angielskie: Eulerian numbers ; nth derivative
Typ publikacji: RK
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


10/18
Nr opisu: 0000094781
Tytuł oryginału: Iterated integrals of polynomials
Autorzy: Edyta Hetmaniok, P. Lorenc, Mariusz Pleszczyński, Roman Wituła.
¬ródło: -Appl. Math. Comput. 2014 vol. 249, s. 389-398, bibliogr. 32 poz.
Impact Factor: 1.551
Punktacja MNiSW: 40.000
p-ISSN: 0096-3003
e-ISSN: 1873-5649
DOI:
Słowa kluczowe polskie: wielomian iterowany ; wielomian rzeczywisty ; wielomian hiperboliczny
Słowa kluczowe angielskie: iterated polynomial ; real polynomial ; hyperbolic polynomial
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


11/18
Nr opisu: 0000096532
Tytuł oryginału: Jordan numbers, Stirling numbers and sums of powers
Autorzy: Roman Wituła, Konrad Kaczmarek, P. Lorenc, Edyta Hetmaniok, Mariusz Pleszczyński.
¬ródło: -Discuss. Math., Gen. Algebra Appl. 2014 vol. 34 no. 2, s. 155-166, bibliogr. 15 poz.
Punktacja MNiSW: 10.000
p-ISSN: 1509-9415
e-ISSN: 2084-0373
DOI:
Słowa kluczowe polskie: liczby Bernoulliego ; współczynnik dwumianowy ; liczby Jordana ; liczby Stirlinga ; liczby Zivkovica
Słowa kluczowe angielskie: Bernoulli numbers ; binomial coefficient ; Jordan numbers ; Stirling numbers ; Zivkovic numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


12/18
Nr opisu: 0000093299
Tytuł oryginału: Remarks on the solution of the system of partial fractional differential equations using the fractional exponential operators.
Autorzy: P. Lorenc, Michał Różański, M. Szweda, Roman Wituła.
¬ródło: W: 6th Conference on Fractional Order Calculus and Its Applications, Opole, Poland, 11-12 September 2014 = VI Konferencja naukowa Rachunek Różniczkowy Niecałkowitego Rzędu i Jego Zastosowania. Book of abstracts. Opole University of Technology. [B.m.] : [b.w.], 2014, s. 23-24
Typ publikacji: K
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


13/18
Nr opisu: 0000095054
Tytuł oryginału: Solution of some Kronheimer's problem on summable sequences
Tytuł w wersji polskiej: Rozwi±zanie problemu Kronheimera o ci±gach sumowalnych
Autorzy: P. Lorenc, Michał Różański, M. Szweda, Roman Wituła.
¬ródło: -Zesz. Nauk. P¦l., Mat. Stosow. 2014 z. 4, s. 35-40, bibliogr. 1 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2084-073X
Słowa kluczowe polskie: problem Kronheimera ; ci±g sumowalny
Słowa kluczowe angielskie: Kronheimer's problem ; summable sequence
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


14/18
Nr opisu: 0000095053
Tytuł oryginału: Sums of the rational powers of roots of cubic polynomials
Tytuł w wersji polskiej: Sumy wymiernych potęg pierwiastków wielomianów stopnia trzeciego
Autorzy: Roman Wituła, P. Lorenc, Michał Różański, M. Szweda.
¬ródło: -Zesz. Nauk. P¦l., Mat. Stosow. 2014 z. 4, s. 17-34, bibliogr. 16 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2084-073X
Słowa kluczowe polskie: wielomian Perrina ; tożsamo¶ci trygonometryczne ; równo¶ci Ramanujana
Słowa kluczowe angielskie: Perrin's polynomial ; trigonometric identities ; Ramanujan's equalities
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


15/18
Nr opisu: 0000092344
Tytuł oryginału: Transformations preserving nonsingularity, trace and spectrum of matrices.
Autorzy: Rafał Brociek, P. Lorenc, Mariusz Pleszczyński, Roman Wituła.
¬ródło: W: Sixth International Conference on Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences, Albena, Bulgaria, 26 June - 1 July, 2014. Book of abstracts. Ed. by Michail Todorov. [B.m.] : [b.w.], 2014, s. 40
Organizator: Euro-American Consortium for Promoting the Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences
Typ publikacji: K
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


16/18
Nr opisu: 0000095737
Tytuł oryginału: Transformations preserving nonsingularity, trace and spectrum of matrices.
Autorzy: Rafał Brociek, Mariusz Pleszczyński, Roman Wituła, P. Lorenc.
¬ródło: W: Application of mathematics in technical and natural sciences. AMiTaNS'14. 6th International conference, Albena, Bulgaria, 26 June - 1 July 2014. Ed. M. D. Todorov. Melville : American Institute of Physics, 2014, s. 344-348, bibliogr. 19 poz.
ISBN: 978-0-7354-1268-2
Seria: (AIP Conference Proceedings ; vol. 1629 0094-243X)
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,32
Bazy indeksuj±ce publikację: Web of Science; Scopus
DOI:
Słowa kluczowe polskie: transformacja macierzy ; ¶lad macierzy ; widmo punktowe macierzy ; macierz nieosobliwa
Słowa kluczowe angielskie: transformation of matrix ; trace of matrix ; point spectrum of matrix ; nonsingular matrix
Typ publikacji: RK
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


17/18
Nr opisu: 0000088842
Tytuł oryginału: Darboux property of the nonatomic σ-additive positive and finite dimensional vector measures
Tytuł w wersji polskiej: Własno¶ć Darboux σ-addytywnych nieujemnych miar bezatomowych i skończenie wymiarowych miar wektorowych
Autorzy: P. Lorenc, Roman Wituła.
¬ródło: -Zesz. Nauk. P¦l., Mat. Stosow. 2013 z. 3, s. 25-36, bibliogr. 23 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2084-073X
Słowa kluczowe polskie: własno¶ć Darboux miar ; miara wektorowa ; miara bezatomowa
Słowa kluczowe angielskie: measures possessing Darboux property ; vector measure ; nonatomic measure
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


18/18
Nr opisu: 0000088841
Tytuł oryginału: Some intriguing limits-continuation
Tytuł w wersji polskiej: O pewnych intryguj±cych granicach - kontynuacja
Autorzy: P. Lorenc, Roman Wituła.
¬ródło: -Zesz. Nauk. P¦l., Mat. Stosow. 2013 z. 3, s. 17-24, bibliogr. 15 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2084-073X
Słowa kluczowe polskie: granice z liczb± e ; funkcja gamma ; uogólnione wielomiany Laguerr'a
Słowa kluczowe angielskie: limits with number e ; gamma function ; generalized Laguerre polynomials
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie