Wynik wyszukiwania
Zapytanie: BIŁY BARBARA
Liczba odnalezionych rekordów: 21



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/21
Nr opisu: 0000125545
Tytuł oryginału: Krzywizna krzywych Beziera.
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: W: VIII Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii. ZaMa '18. Gliwice : [b.w.], 2018, s. 16, bibliogr. 2 poz.
Organizator: Zakład Matematyki Obliczeniowej i Przemysłowej Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki ¦l±skiej, Stowarzyszenie Wychowanków Wydziału Matematyczno-Fizycznego i Wydziału Matematyki Stosowanej
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


2/21
Nr opisu: 0000118405
Tytuł oryginału: Wykorzystanie macierzy Sylvestera do znajdowania punktów przecięcia się krzywych danych w postaci parametrycznej.
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: W: VII Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii. ZaMa '17. Gliwice : [b.w.], 2017, s. 15, bibliogr. 2 poz.
Organizator: Zakład Matematyki Obliczeniowej i Informatyki. Instytut Matematyki. Wydział Matematyki Stosowanej. Politechnika ¦l±ska, Stowarzyszenie Wychowanków Wydziału Matematyczno-Fizycznego i Wydziału Matematyki Stosowanej
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


3/21
Nr opisu: 0000107704
Tytuł oryginału: Elementy teorii katastrof w zadaniach.
Autorzy: Barbara Biły.
Adres wydawniczy: Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2016
Opis fizyczny: , 80 s., bibliogr. 16 poz.
ISBN: 978-83-7880-390-4
Uwagi: Skrypt nr 2565
Liczba arkuszy wydawniczych: 4
Słowa kluczowe polskie: katastrofa ; osobliwo¶ć ; punkt krytyczny ; ideał Jacobiego ; funkcja Morse'a ; rozwinięcie uniwersalne ; zadania
Słowa kluczowe angielskie: disaster ; singularity ; critical point ; Jacobi ideal ; Morse function ; universal development ; exercises
Typ publikacji: P
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.


4/21
Nr opisu: 0000110958
Tytuł oryginału: The method of finding points of intersection of two cubic Bezier curves using the Sylvester matrix
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2016 vol. 6 iss. 1, s. 155-176, bibliogr. 10 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: macierz Sylvestera ; krzywa Beziera
Słowa kluczowe angielskie: Sylvester matrix ; Bezier curve ; reverse-inverse law
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


5/21
Nr opisu: 0000093272
Tytuł oryginału: O pewnej metodzie aproksymacji zbioru punktów krzywymi Beziera trzeciego stopnia.
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: W: IV Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii, [Gliwice, 18.09.2014 r.]. Program. Gliwice : [b.w.], 2014, s. 8, bibliogr. 1 poz.
Słowa kluczowe polskie: krzywa Beziera ; aproksymacja
Słowa kluczowe angielskie: Bezier curve ; approximation
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


6/21
Nr opisu: 0000095056
Tytuł oryginału: On a method of the rapid approximation of a cubic Bezier curve by quadratic Bezier curves
Tytuł w wersji polskiej: O metodzie szybkiej aproksymacji krzywej Beziera trzeciego stopnia krzywymi Beziera drugiego stopnia
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Zesz. Nauk. P¦l., Mat. Stosow. 2014 z. 4, s. 57-71, bibliogr. 4 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2084-073X
Słowa kluczowe polskie: krzywa Beziera ; aproksymacja
Słowa kluczowe angielskie: Bezier curve ; approximation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:
Dostęp BCP¦:


7/21
Nr opisu: 0000087599
Tytuł oryginału: Konwersja krzywej Beziera trzeciego stopnia na krzywe Beziera drugiego stopnia.
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: W: III Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii, [Gliwice, 19.09.2013 r.]. Gliwice : [b.w.], 2013, s. 6, bibliogr. 1 poz.
Słowa kluczowe polskie: krzywa Beziera ; konwersja ; szacowanie błędu
Słowa kluczowe angielskie: Bezier curve ; conversion ; error estimation
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


8/21
Nr opisu: 0000071975
Tytuł oryginału: Krzywe Beziera. Wybrane elementy teorii z przykładami.
Autorzy: Barbara Biły.
Adres wydawniczy: Gliwice : Wydaw. Pracowni Komputerowej Jacka Skalmierskiego, 2012
Opis fizyczny: , 77 s., bibliogr. 6 poz.
Seria: (Modelowanie Matematyczne, Matematyka Obliczeniowa M2 ; )
Słowa kluczowe polskie: krzywa Beziera ; grafika komputerowa ; programowanie
Słowa kluczowe angielskie: Bezier curve ; computer graphics ; programming
Typ publikacji: P
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. Cz.O2 138819


9/21
Nr opisu: 0000082636
Tytuł oryginału: Matematyka. Zajęcia wyrównawcze. Zeszyt ćwiczeń. Praca zbiorowa napisana przez uczestników seminarium dydaktycznego w Instytucie Matematyki Politechniki ¦l±skiej. Pod red. Haliny Jondro i Jana Pochciała.
Autorzy: Katarzyna Adrianowicz, Małgorzata** Biedrońska, Agnieszka Bier, Barbara Biły, Dominika* Derfla, Karol* Grzyb, Paweł* Jesionowski, Halina** Jondro, Stanisław** Kiełtyka, Krzysztof* Król, Bożena* Kulik, Barbara* Luks-Ogrodnik, Janina Macura, Ewelina Mainka, Elwira Mateja-Losa, Barbara Pakleza, Maria* Pichocka, Jan Pochciał, Szymon Rabsztyn, Anna* Słupik, Ewa** Szocińska, Dorota* ¦liwińska, Kajetan** Tochowicz, Maria* Żytka.
Adres wydawniczy: Gliwice : Wydaw. Pracowni Komputerowej Jacka Skalmierskiego, 2009
Opis fizyczny: , 69 s., bibliogr. 8 poz.
Słowa kluczowe polskie: matematyka ; zadania
Słowa kluczowe angielskie: mathematics ; exercises
Typ publikacji: P
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


10/21
Nr opisu: 0000011317
Tytuł oryginału: Elementy teorii katastrof i wnioskowania w warunkach niepewno¶ci.
Autorzy: Barbara Biły, Grzegorz* Drwal, Radosław** Grzymkowski.
Adres wydawniczy: Gliwice : Wydaw. Pracowni Komputerowej Jacka Skalmierskiego, 2004
Opis fizyczny: , 92 s., bibliogr.
Seria: (Wykłady z Modelowania Matematycznego ; 4)
Typ publikacji: P
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


11/21
Nr opisu: 0000000306
Tytuł oryginału: Optimal control for 2-D nonlinear control systems
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Appl. Math. 2002 vol. 29 nr 2, s. 239-249, bibliogr. 11 poz.
p-ISSN: 1233-7234
e-ISSN: 1730-6280
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. nr P.205


12/21
Nr opisu: 0000030546
Tytuł oryginału: O pewnym zadaniu sterowania optymalnego dla układu dyskretnego nieliniowego typu 2-D.
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: W: Dwudziesta Ósma Ogólnopolska Konferencja Zastosowań Matematyki, Zakopane-Ko¶cielisko, 21-28.IX.1999. Komitet Matematyki Polskiej Akademii Nauk [i in.]. Warszawa : [b.w.], 1999, s. 12
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


13/21
Nr opisu: 0000030581
Tytuł oryginału: Sterowanie optymalne dwuwymiarowego układu liniowego przy kwadratowym wskaĽniku jako¶ci z ograniczeniami na trajektorię i sterowanie.
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: W: Dwudziesta Szósta Ogólnopolska Konferencja Zastosowań Matematyki, Zakopane-Ko¶cielisko, 23-30.IX.1997. Komitet Matematyki Polskiej Akademii Nauk [i in.]. Warszawa : [b.w.], 1997, s. 5
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


14/21
Nr opisu: 0000026863
Tytuł oryginału: Sterowanie optymalne dwuwymiarowego układu liniowego przy kwadratowym wskaĽniku jako¶ci z ograniczeniami na trajektorię i sterowanie
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Mat. Stos. 1997 t. 40, s. 21-29, bibliogr. 6 poz.
p-ISSN: 1730-2668
Typ publikacji: A
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


15/21
Nr opisu: 0000034813
Tytuł oryginału: Optymalny regulator liniowo-kwadratowy dla układu 2-D
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Zesz. Nauk. P¦l., Mat. 1996 z. 72, s. 7-16, bibliogr. 5 poz.
Typ publikacji: A
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.3359


16/21
Nr opisu: 0000045303
Tytuł oryginału: Nieliniowe zadanie sterowania optymalnego z ograniczeniami w przypadku ogólnego modelu dwuwymiarowego
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Rocz. Pol. Tow. Mat., Ser. 3 1993 t. 36, s. 41-53, bibliogr. 4 poz.
p-ISSN: 0137-2890
Typ publikacji: A
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


17/21
Nr opisu: 0000054770
Tytuł oryginału: Sterowanie optymalne wielowymiarowymi układami dyskretnymi. Rozprawa doktorska.
Autorzy: Barbara Biły.
Miejsce i rok obrony: Katowice, 1990
Opis fizyczny: , 112 k., bibliogr. 60 poz.
Uczelnia i wydział: Uniwersytet ¦l±ski. Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii.
Promotor: doc. dr hab. inż. Jerzy** Klamka
Typ publikacji: D
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


18/21
Nr opisu: 0000060899
Tytuł oryginału: Wyznaczanie sterowania optymalnego dla układu typu Roessera
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Rocz. Pol. Tow. Mat., Ser. 3 1989 t. 32, s. 19-29, bibliogr. 11 poz.
p-ISSN: 0137-2890
Typ publikacji: A
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


19/21
Nr opisu: 0000064196
Tytuł oryginału: Linear quadratic problem for Roesser model of 2-D systems
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Found. Control Eng. 1988 vol. 13 nr 3, s. 103-110, bibliogr. 3 poz.
p-ISSN: 0324-8747
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


20/21
Nr opisu: 0000064284
Tytuł oryginału: Optimal control of F - MM II
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Control Cybern. 1988 vol. 17 nr 4, s. 309-318, bibliogr. 8 poz.
p-ISSN: 0324-8569
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.3904


21/21
Nr opisu: 0000064195
Tytuł oryginału: Optimal control problem for first Fornasini - Marchesini model of 2-D systems
Autorzy: Barbara Biły.
¬ródło: -Found. Control Eng. 1988 vol. 13 nr 2, s. 57-66, bibliogr. 4 poz.
p-ISSN: 0324-8747
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie