Wynik wyszukiwania
Zapytanie: ADAM MARCIN
Liczba odnalezionych rekordów: 13



Przej¶cie do opcji zmiany formatu | Wy¶wietlenie wyników w wersji do druku | Pobranie pliku do edytora | Przesłanie wyników do modułu analizy | excel | Nowe wyszukiwanie
1/13
Nr opisu: 0000129714
Tytuł oryginału: Alienation of the quadratic and additive functional equations
Autorzy: Marcin Adam.
¬ródło: -Anal. Math. 2019 in press, s. 1-12, bibliogr. 21 poz.
Uwagi: Article in press
Impact Factor: 0.702
p-ISSN: 0133-3852
e-ISSN: 1588-273X
DOI:
Słowa kluczowe polskie: alienacja ; równanie funkcjonałów kwadratowych ; stabilno¶ć Hyersa-Ulama ; addytywne równanie funkcyjne Cauchy'ego
Słowa kluczowe angielskie: alienation ; quadratic functional equation ; Hyers-Ulam stability ; additive Cauchy functional equation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


2/13
Nr opisu: 0000120437
Tytuł oryginału: Note on the stability of the system of functional equations
Autorzy: Marcin Adam.
¬ródło: -Sil. J. Pure Appl. Math. 2017 vol. 7 iss. 1, s. 93-98, bibliogr. 5 poz.
Punktacja MNiSW: 4.000
p-ISSN: 2450-9604
Słowa kluczowe polskie: stabilno¶ć Hyersa-Ulama-Rassiasa ; addytywno¶ć ; równanie funkcjonałów kwadratowych
Słowa kluczowe angielskie: Hyers-Ulam-Rassias stability ; additivity ; quadratic functional equation
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l. sygn. P.4702
Informacje o dostępie open-access: open-access-text-version: FINAL_PUBLISHED open-access-licence: CC-BY-NC-ND open-access-release-time: AT_PUBLICATION open-access-article-mode: OPEN_JOURNAL
Dostęp on-line:


3/13
Nr opisu: 0000114749
Tytuł oryginału: On values of the psi function
Autorzy: Marcin Adam, Bożena Pi±tek, Mariusz Pleszczyński, Barbara Smoleń, Roman Wituła.
¬ródło: -J. Appl. Math. Comp. Mech. 2017 vol. 16 iss. 1, s. 7-18, bibliogr. 21 poz.
Punktacja MNiSW: 10.000
p-ISSN: 2299-9965
e-ISSN: 2353-0588
DOI:
Słowa kluczowe polskie: funkcja psi ; złota proporcja ; liczby Fibonacciego
Słowa kluczowe angielskie: psi function ; golden ratio ; Fibonacci numbers
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


4/13
Nr opisu: 0000105648
Tytuł oryginału: Certain inequalities connected with the golden ratio and the Fibonacci numbers
Autorzy: Marcin Adam, Bożena Pi±tek, Mariusz Pleszczyński, B. Smoleń, Roman Wituła.
¬ródło: -J. Appl. Math. Comp. Mech. 2016 vol. 15 iss. 1, s. 5-15, bibliogr. 11 poz.
Punktacja MNiSW: 10.000
p-ISSN: 2299-9965
e-ISSN: 2353-0588
DOI:
Słowa kluczowe polskie: liczby Fibonacciego ; złota proporcja ; stała Perrina
Słowa kluczowe angielskie: Fibonacci numbers ; golden ratio ; Perrin constant
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


5/13
Nr opisu: 0000108654
Tytuł oryginału: Warto¶ci funkcji psi dla dużych argumentów.
Autorzy: Marcin Adam, Bożena Pi±tek, Mariusz Pleszczyński, B. Smoleń, Roman Wituła.
¬ródło: W: VI Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii. ZaMa '16. Gliwice : [b.w.], 2016, s. 15
Organizator: Zakład Matematyki Obliczeniowej i Informatyki. Instytut Matematyki. Wydział Matematyki Stosowanej. Politechnika ¦l±ska, Stowarzyszenie Wychowanków Wydziału Matematyczno-Fizycznego i Wydziału Matematyki Stosowanej
Słowa kluczowe polskie: funkcja psi ; wzór Legendre'a
Słowa kluczowe angielskie: psi function ; Legendre formula
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


6/13
Nr opisu: 0000112077
Tytuł oryginału: Wybrane techniki rachunkowe analizy matematycznej. Praca zbiorowa. Cz. 1. Pod red. Romana Wituły.
Autorzy: Marcin Adam, Edyta Hetmaniok, Konrad Kaczmarek, Jakub Ludew, Mariusz Pleszczyński, Michał Różański, M. Szweda, Roman Wituła, Adam Zielonka.
Adres wydawniczy: Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2016
Opis fizyczny: , 258 s., bibliogr. 327 poz.
ISBN: 978-83-7880-409-3
Liczba arkuszy wydawniczych: 19
Słowa kluczowe polskie: analiza matematyczna ; całkowanie ; algorytm
Słowa kluczowe angielskie: mathematical analysis ; integration ; algorithm
Typ publikacji: M
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


7/13
Nr opisu: 0000095208
Tytuł oryginału: A fixed point approach to the stability of some functional equation connected with additive and quadratic mappings.
Autorzy: Marcin Adam.
¬ródło: W: Monograph on the occasion of 100th birthday anniversary of Zygmunt Zahorski. Ed. by Roman Wituła, Damian Słota, Waldemar Hołubowski. Gliwice : Wydaw. Politechniki ¦l±skiej, 2015, s. 273-289, bibliogr. 33 poz.
ISBN: 978-83-7880-206-8
Seria: (Monografia ; [Politechnika ¦l±ska] nr 545)
Liczba arkuszy wydawniczych: 1,06
Bazy indeksuj±ce publikację: MathSciNet
Słowa kluczowe polskie: stabilno¶ć Hyersa-Ulama-Rassiasa ; równanie funkcjonałów kwadratowych ; równanie funkcji addytywnych ; metoda punktu stałego
Słowa kluczowe angielskie: Hyers-Ulam-Rassias stability ; quadratic functional equation ; additive functional equation ; fixed point method
Typ publikacji: U
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Lokalizacja ¬ródła: P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: CC-BY-NC-ND
Dostęp on-line:


8/13
Nr opisu: 0000098325
Tytuł oryginału: On the difference property of higher orders for differentiable functions
Tytuł w wersji polskiej: O własno¶ci różnicowej wyższych rzędów dla funkcji różniczkowalnych
Autorzy: Marcin Adam.
¬ródło: -Banach J. Math. Anal. 2015 vol. 9 nr 3, s. 85-97, bibliogr. 18 poz.
Impact Factor: 0.800
Punktacja MNiSW: 30.000
p-ISSN: 1735-8787
DOI:
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


9/13
Nr opisu: 0000098090
Tytuł oryginału: Badanie gotowo¶ci przedsiębiorstw do zarz±dzania strategicznego z wykorzystaniem rozmytego rachunku zdań.
Autorzy: Marcin Adam, Agata* Szeptuch.
¬ródło: W: Innowacje w zarz±dzaniu i inżynierii produkcji. T. 1. Pod red. Ryszarda Knosali. Opole : Oficyna Wydaw. Polskiego Towarzystwa Zarz±dzania Produkcj±, 2014, s. 437-449, bibliogr. 15 poz.
ISBN: 978-83-930399-6-8
Liczba arkuszy wydawniczych: 0,7
Słowa kluczowe polskie: zarz±dzanie strategiczne ; zarz±dzanie przedsiębiorstwem ; rozmyty rachunek zdań ; wnioskowanie rozmyte
Słowa kluczowe angielskie: strategic management ; enterprise management ; fuzzy propositional calculus ; fuzzy inference
Typ publikacji: U
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Informacje o dostępie open-access: open-access-licence: OTHER
Dostęp on-line:


10/13
Nr opisu: 0000098105
Tytuł oryginału: On some functional equations.
Autorzy: Marcin Adam, Stefan** Czerwik, Krzysztof* Król.
¬ródło: W: Handbook of Functional Equations. Stability theory. Ed. T. M. Rassias. New York : Springer, 2014, s. 1-35, bibliogr. 33 poz.
ISBN: 978-1-4939-1285-8978-1-4939-1286-5
Seria: (Springer Optimization and Its Applications ; 96 1931-6828)
Liczba arkuszy wydawniczych: 1,6
Bazy indeksuj±ce publikację: Web of Science; Scopus
DOI:
Słowa kluczowe polskie: metoda dekompozycji ; wielomian Adomiana ; stabilno¶ć ; uogólnione równanie funkcjonałów kwadratowych
Słowa kluczowe angielskie: decomposition method ; Adomian's polynomial ; stability ; generalized quadratic functional equation
Typ publikacji: U
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


11/13
Nr opisu: 0000093257
Tytuł oryginału: Zastosowanie twierdzenia o punkcie stałym w teorii stabilno¶ci równań funkcyjnych.
Autorzy: Marcin Adam.
¬ródło: W: IV Konferencja Zastosowań Matematyki w Technice, Informatyce i Ekonomii, [Gliwice, 18.09.2014 r.]. Program. Gliwice : [b.w.], 2014, s. 6, bibliogr. 1 poz.
Słowa kluczowe polskie: równanie funkcyjne ; twierdzenie o punkcie stałym
Słowa kluczowe angielskie: functional equation ; fixed point theorem
Typ publikacji: K
Język publikacji: POL
Zasieg terytorialny: K
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


12/13
Nr opisu: 0000040649
Tytuł oryginału: On the double quadratic difference property
Autorzy: Stefan** Czerwik, Marcin Adam.
¬ródło: -Int. J. Appl. Math. Stat. 2007 vol. 7 no. Fe07, s. 18-26, bibliogr.
p-ISSN: 0973-7545
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.


13/13
Nr opisu: 0000040646
Tytuł oryginału: On the stability of the quadratic functional equation in topological spaces
Autorzy: Marcin Adam, Stefan** Czerwik.
¬ródło: -Banach J. Math. Anal. 2007 vol. 1 nr 2, s. 245-251, bibliogr. 16 poz.
p-ISSN: 1735-8787
Słowa kluczowe polskie: równanie funkcjonałów kwadratowych ; stabilno¶ć Hyers'a-Ulama-Rassiasa ; przestrzeń topologiczna
Słowa kluczowe angielskie: quadratic functional equation ; Hyers-Ulam-Rassias stability ; topological space
Typ publikacji: A
Język publikacji: ENG
Zasieg terytorialny: Z
Afiliacja: praca afiliowana w P¦l.
Dostęp on-line:


stosuj±c format:
Nowe wyszukiwanie